Escuela de Halterofilia

Desde que se fundo el club de Pesas Terrassa, hemos preparado un gran numero de deportistas de alto nivel, gracias a nuestra escuela de halterofilia donde empezamos a preparar a las jóvenes promesas de este deporte. A partir de los 7 años de edad, empezamos a preparar niños/as, en la parte técnica sin necesidad de utilizar cargas.

horarios

Se imparten clases con entrenador:

LUNES, MIÉRCOLES y VIERNES de 18:00 a 20:00

Calendari de Competicions 2022

Federació Catalana d’Halterofilia

Febrer

Dia 5 l Jornada de Lliga Catalana Infantil Mixta (fase previa Ct. Nacional en edat escolar) – Matadepera

Dia 19 XVI Copa Federació de Clubs Sub16i Suble – Madrid

MARÇ

Dia 5 lJornada de Lliga (fase previa Ct d Espanya Absolut) Terrassa / Reus / Girona

Dia 12 Campionat de Catalunya Junior (fase previa Ct d Espanya Junior) Molins de Rei

Dia 19 Campionat nacional en Edat Escolar – Madrid

ABRIL

Dia 2 Copa Espanya Absoluta – Cullera

Dies 4-8 Campionat Iberoamerica Sub15 / Sub17 / Junior / Open – San Juan (PUR)

Dia 9 ll Jornada de Lliga Catalana Infantil Mixta – Molins de Rei

Dia 25 LIV Campionat d’Espanya Junior / Campionat d’Espanya Junior per Federacions territorials – Madrid

Dia 50 ll Jornada de Lliga (fase previa Ct d Espanya Absolut) – Clubs

MAIG

Dies 1-10 Campionat del Mon Junior Hersonissos (GRE)

Dia 7 Campionat d’Espanya Universitari – Murcia

Dia 21 Campionat d’Espanya Màster – Gijón

Dies 25-5 Campionat d Europa Absolut – Tirana (ALB)

Dia 28 Campionat de Catalunya Absolut – Molins de Rei

JUNY

Dies 1-15 Campionat del Mon Sub17 – San Luis Potosi (MEX)

Dies 11-12 Campionat d’Espanya Absolut / Campionat d’Espanya Absolut per Federacions territorials – Salamanca (CYL)

Dia 25 lll Jornada de Lliga Catalana Intanfil Mixta – Molins de Rei

JULIOL

Dia 2 Copa Espanya Sub15 / Sub17 A Corufia

Dia 2 Trofeu Ciutat de A Corufia – A Corufia

Dia 2 lll Jornada Lliga – Clubs ¿?

Dies 3-4 Jocs del Mediterrani – Oran (ALG)

Dies 9-10 Copa UE – Espanya

Dia 16 Weightlifting Summer Open Tourament – Reus

Dia 23 Ct. Catalunya Sub17 (fase previa Ct d’Espanya Sub17) – Matadepera

AGOST

Dies 3-10 Campionat d’Europa Sub15 / Sub17 – Xazàn (RUS)

Dies 21-29 Campionat d’Europa Màster – Raszyn (POL)

Dies 29-05 Campionat Iberoamerica Absolut – Montevideo (URU)

SETEMBRE

Dia 10 VI Trofeu Escuela Astur – Gijón

Dies 16-18 Gran Prix Ciutat de Gandia – Gandia

Dia 24 IV Jornada de Lliga Catalana Infantil Mixta – Molins de Rei

OCTUBRE

Dies 8-9 Ct. Catalunya Sub15 (Fase previa Ct d’Espanya Sub15) Girona

Dia 15 IV Jornada Lliga – PlayOffs nacionals – Ct. Catalunya de clubs absolut M i F – Clubs – Terrassa

Dies 15-25 Campionat d’Europa Junior i Sub13 – Tirana (ALB)

Dia 22 XIV Campionat d’ Espanya Sub17 / Campionat d’Espanya Sub17 per Federacions Territorials – Arucas (CAN)

Dia ¿? Campionat del Mon Absolut – Chongping (CHN)

NOVEMBRE

Dies 5-6 Final – V Jornada de Lliga Catalana Infantil Mixta – ¿?

Dia 19 XIV Campionat d’Espanya Sub15 / Campionat d’Espanya Subl5 per Federacions Territorials – Murcia

Dies 26-27 Copa S.M. el Rei ila Regna d’Espanya – Ct d’Espanya de Clubs – Orense

Dia 29 Copa Espafia Master – ¿?

DESEMBRE

Dies 2-10 Campionat del Mon Master – Orlando (EEUU)

Dia 17 Campionat de Catalunya de Tècnica – ¿?